Maria Kędzierska

Las fantazja

Maria Biegańska

Dama

Na Jazdowie

lata 50-te

Twórcy Ilustracji

Maryla Kędzierska /Maria Kędzierska/, absolwentka PWSSP w Łodzi, malarka i wierna wielbicielka domków fińskich, najczęściej z pozostałej grupy odwiedza Jazdów. Często umawia się tam ze swoim bratem Andrzejem i jego żoną, Danką, aby powspominać stare czasy. Na co dzień towarzyszy jej pies Colin, nieprzejednany wróg telefonów komórkowych i stacjonarnych. 

 

Marysia Biegańska, młodsza siostra autorki, malarka, według wielu najzgrabniejsza studentka ASP początku lat 70, obecnie kustosz w Muzeum Drukarstwa. Wraz z mężem, Piotrkiem Syskim i córką Oliwią mieszka na Saskiej Kępie, ale odwiedza od czasu do czasu miejsce, gdzie była IV kolonia, aby powspominać prywatki „okresu drugiego” i życie z czasów przedmałżeńskiego „chodzenia”. Kot Wujaszek pomrukuje ze zrozumieniem dla wszystkich poczynań rodziny.

Joasia Jaszuńska / Joanna Jaszuńska/– absolwentka grafiki warszawskiej  ASP, drobna ciałem, wielka duchem, aktywna w grupie kultywującej pamięć o osiedlu domków, Otwarty Jazdów. Przebija Autorkę liczbą posiadanych kotów, ponieważ ma dwie urocze kotki. Matka dwoch  dorosłych synów, z którymi od zawsze spacerowała i spaceruje po Jazdowie oglądając  dorodny świerk, który jej ojciec posadził tam 50 lat temu.